Ostatnie komunikaty:

Pn
Kwi
23
2018
Pt
Kwi
20
2018
20 kwiecień 2018
Pt
Kwi
20
2018
Cz
Kwi
19
2018
19 kwiecień 2018

dotacja

Oferta specjalna!

Cudowny zakątek Warmii!
Wspaniała okolica:
cisza, spokój!

15 minut samochodem
do centrum Olsztyna!

>>Sprawdź aktualną ofertę<<

emapa

Korzystamy z dofinansowania…

WFOSiGW-z-napisem-200px

„Uporządkowanie gospodarki
wodno-ściekowej
w Gminie Gietrzwałd etap I”

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Polityka Prywatności   

Serwis nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w plikach cookies.
    Pliki cookies (tzw. ciasteczka) stanowią dane informatyczne, w szczególności pliki tekstowe, które przechowywane są w urządzeniu końcowym Użytkownika Serwisu i przeznaczone są do korzystania ze stron internetowych Serwisu. Cookies zazwyczaj zawierają nazwę strony internetowej, z której pochodzą, czas przechowywania ich na urządzeniu końcowym oraz unikalny numer.
    Podmiotem zamieszczającym na urządzeniu końcowym Użytkownika Serwisu pliki cookies oraz uzyskującym do nich dostęp jest operator Serwisu.
    Pliki cookies wykorzystywane są w celu:    1) Dostosowania zawartości stron internetowych Serwisu do preferencji Użytkownika oraz optymalizacji korzystania ze stron internetowych; w szczególności pliki te pozwalają rozpoznać urządzenie Użytkownika Serwisu i odpowiednio wyświetlić stronę internetową, dostosowaną do jego indywidualnych potrzeb    2) Tworzenia statystyk, które pomagają zrozumieć, w jaki sposób Użytkownicy Serwisu korzystają ze stron internetowych, co umożliwia ulepszanie ich struktury i zawartości    3) Utrzymanie sesji Użytkownika Serwisu (po zalogowaniu), dzięki której Użytkownik nie musi na każdej podstronie Serwisu ponownie wpisywać loginu i hasła
    W ramach Serwisu stosowane są następujące rodzaje plików cookies:    1) niezbędne pliki cookies, umożliwiające korzystanie z usług dostępnych w ramach Serwisu, np. uwierzytelniające pliki cookies wykorzystywane do usług wymagających uwierzytelniania w ramach Serwisu    pliki cookies służące do zapewnienia bezpieczeństwa, np. wykorzystywane do wykrywania nadużyć w zakresie uwierzytelniania w ramach Serwisu;    2) wydajnościowe pliki cookies, umożliwiające zbieranie informacji o sposobie korzystania ze stron internetowych Serwisu    3) funkcjonalne pliki cookies, umożliwiające zapamiętanie wybranych przez Użytkownika ustawień i personalizację interfejsu Użytkownika, np. w zakresie wybranego języka lub regionu, z którego pochodzi Użytkownik, rozmiaru czcionki, wyglądu strony internetowej itp.;    4) reklamowe pliki cookies, umożliwiające dostarczanie Użytkownikom treści reklamowych bardziej dostosowanych do ich zainteresowań.
    W wielu przypadkach oprogramowanie służące do przeglądania stron internetowych (przeglądarka internetowa) domyślnie dopuszcza przechowywanie plików cookies w urządzeniu końcowym Użytkownika. Użytkownicy Serwisu mogą dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących plików cookies. Ustawienia te mogą zostać zmienione w szczególności w taki sposób, aby blokować automatyczną obsługę plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej bądź informować o ich każdorazowym zamieszczeniu w urządzeniu Użytkownika Serwisu. Szczegółowe informacje o możliwości i sposobach obsługi plików cookies dostępne są w ustawieniach oprogramowania (przeglądarki internetowej).
    Administrator Serwisu informuje, że ograniczenia stosowania plików cookies mogą wpłynąć na niektóre funkcjonalności dostępne na stronach internetowych Serwisu.
   Ważne!

Utrudnienia w Kudypach

Utrudnienia w Kudypach przy zjeździe z DK 16.

Pamiątkowy Obelisk w Śródce

W Śródce uprzątnięto cmentarz ewangelicki oraz zainstalowano pamiątkowy obelisk z dwujęzyczną tablicą upamiętniającą dawnych mieszkańców wsi. Inicjatorem prac była Parafia Ewangelicko-Augsburska z Ostródy.

Czytaj więcej...

Konkurs informatyczny

Samorząd Województwa  Warmińsko - Mazurskiego organizuje konkurs informatyczny dla dzieci ze szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z Warmii i Mazur.

Zachęcamy do wzięcia udziału. Więcej informacji na stronie

Jubileusz 150-lecia Nadleśnictwa Stare Jabłonki

 Nadleśnictwo Stare Jabłonki obchodziło 19 kwietnia 2018 roku 150-lecie swojego istnienia.

Wśród zgromadzonych gości w wydarzeniu uczestniczył Jan Kasprowicz Wójt Gminy Gietrzwałd, który w imieniu naszych mieszkańców przyłączył się do gratulacji. Ze wzruszeniem wspominano historię Nadleśnictwa i zmiany jakie zaszły na tym terenie na przełomie lat. Podczas uroczystości oficjalnie odsłonięto kamień pamiątkowy z wyrytym napisem: „Ten las posadzili 19.04.2018 r. leśnicy i lokalna społeczność dla uczczenia 150-lecia utworzenia Nadleśnictwa Stare Jabłonki”.

Czytaj więcej...

Zamknięta ul. Diamentowa w Naterkach

W piątek 20 kwietnia z powodu robót budowlanych od wczesnych godzin rannych do wieczora będzie zamknięta ulica Diamentowa w Naterkach na odcinku leśnym.

Sugerowany objazd:

  • kierunek Gronity-Naterki - ul. Bursztynowa i Perłowa
  • kierunek Olsztyn - Tomaszkowo lub Kudypy.

Za utrudnienia przepraszamy.

Rehabilitacja dla dzieci z KRUS

Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego informuje o organizowanych przez siebie turnusach rehabilitacyjnych dla dzieci z roczników 2003-2011. Dzieci mogą pojechać na 21-dniowe turnusy do nowoczesnych ośrodków rehabilitacyjnych w Świnoujściu i Jedlcu.

Czytaj więcej...

QUO VADIS KULTURO

Jaką funkcję pełnią i jaką powinny pełnić ośrodki kultury w naszej społeczności? Jakie są oczekiwania i potrzeby mieszkańców gminy w zakresie kultury? Co w tej dziedzinie powinno być dla nas priorytetem? Na te i wiele innych pytań chcemy wspólnie z Państwem odpowiedzieć podczas kolejnego spotkania w ramach Gietrzwałdzkiej Strefy Dialogu.

Czytaj więcej...

Operator "Kina Grześ"

 

Pożegnaliśmy człowieka, który zapisał się na kartach historii gminy, dając ludziom niezwykłe przeżycia kulturalne. Ginter Guzdaj (przyjaciele używali imienia Grzegorz) kinem zajmował się przez blisko 60 lat. Jako operator olsztyńskiego kina Awangarda miał możliwość przywozić do gminy Gietrzwałd profesjonalny filmowy projektor i nagłośnienie. Dla swoich widzów zdob

ywał najnowsze filmy, które prezentowano w olsztyńskich kinach. Widzowie zawsze mogli liczyć na niezwykłe przeżycia i emocje nie tylko w kinie – mieszczącym się wtedy w dzisiejszym budynku Gminnego Ośrodka Kultury w Gietrzwałdzie – ale i uczestnicząc w pokazach kina objazdowego w innych miejscowościach naszej gminy.

Czytaj więcej...

Konkurs plastyczny

Wój gminy Gietrzwałd zaprasza serdecznie dzieci i młodzież zamieszkujące gminę Gietrzwałd do wzięcia udziału w konkursie plastycznym. Zachęcamy do zapoznania się z regulaminem umieszczonym poniżej.

Regulamin

Przerwa w dostawie wody w miejsowościach Gronity i Kudypy

brak wody 12.04.2018

Wywóz śmieci wielkogabarytowych

wywozsmieciOdpady wielkogabarytowe Proszę wystawiać do godz. 7:00 w dniu wywozu przewidzianym harmonogramem przed wejściem na teren nieruchomości w zabudowie jednorodzinnej, a w zabudowie wielorodzinnej przy kontenerach na odpady komunalne.

Utrudnienia w ruchu

przejazd naterki kudypu

Zamknięta droga NATERKI - GRONITY

Zmiana godzin pracy kasy Urzędu

"Pan Niebios"

Okres przypadający na Wielki Tydzień przed Świętami Wielkiej Nocy jest dla naszej społeczności czasem wyjątkowym. Przedstawienie upamiętniające męczeńską śmierć Pana Jezusa na krzyżu stało się już tradycją.  W miniony weekend w Gminie Pełnej Cudów doszło do wydarzenia niezwykłego. Spektakl  Słowno-Muzyczny „Pan Niebios” nie tylko zachwycił widownię, ale – jak powiedział dyrektor gimnazjum Leszek Orciuch – zapoczątkował czas „pisania nowej książki”, książki o wybaczaniu.

Czytaj więcej...

Program Edukacyjny w Przedszkolach

To będzie pierwsze tak duże dofinansowanie programów edukacyjnych w gminnych przedszkolach. Wójt Jan Kasprowic

z podpisał dziś umowę z Marszałkiem Województwa Gustawem Markiem Brzezinem na dofinansowanie projektu pod nazwą „Kreatywne przedszkolaki mogą osiągnąć wszystko o czym marzą!”, który obejmie swym zasięgiem przedszkole w Gietrzwałdzie, Sząbruku i Biesalu. Wartość dotacji to 334 701,25 zł przy całkowitej wartości projektu 393 801,25 zł.

Czytaj więcej...

Wspaniały, wspaniałej, wspaniałego…

Gramy i śpiewamy jak umiemy - mówi o sobie i kolegach z Kapeli Andrzej Kochanowski. W tym roku Kapela Wspaniałego Teatru bez Nazwy obchodzi 15-lecie działalności. To granie i śpiewanie jakoś całkiem dobrze im idzie, skoro każdy koncert gromadzi rzesze publiczności. 17 marca w GOKu w Gietrzwałdzie bedziemy obchodzić jubleusz 15-lecia Zespołu. Start godz. 19.00!

Czytaj więcej...

Konkurs Zielone Lato

UWAGA BRANŻA TURYSTYCZNA! KONKURS DLA WAS!

Zarząd Województwa Warmińsko-Mazurskiego  ogłosił tegoroczną edycję konkursu Agro-Eko-Turystycznego „Zielone Lato”. Jeden z najbardziej popularnych w naszym województwie konkursów, w którym o miano najlepszych z najlepszych rywalizują ze sobą obiekty turystyczne zlokalizowane na terenach wiejskich Warmii i Mazur.

Zachęcamy osoby prowadzące usługi turystyczne w naszej gminie do udziału w konkursie.

Pełna informacja o konkursie

Jubileusz 25-lecia wielkiego społecznika

Nie znam drugiej takiej osoby, która tak bardzo kocha ziemię gietrzwałdzką, ze szczególnym uwzględnieniem Naterek, jak Zbyszek – P. Jarząbek

Czytaj więcej...

Powroty i Kaziuki

Kolejny emocjonujący weekend w Gminnym Ośrodku Kultury w Gietrzwałdzie. Poezja śpiewana, występy taneczne, recytatorskie a dla koneserów wileńskie przysmaki i wernisaż malarstwa

Foto: Joanna Wojtkiewicz, Gminny Ośrodek Kultury w Gietrzwałdzie

Czytaj więcej...

Ksiądz Wojciech Zink w gronie Sprawiedliwych

Ksiądz Wojciech Zink został uhonorowano tytułem Sprawiedliwego 2018. W Ogrodzie Sprawiedliwych na warszawskiej Woli zostanie posadzone drzewko oraz odsłonięty kamień poświęcone odznaczonemu. Spośród siedmiu nominowanych w tym roku tytuł został przyznany trzem wielkim postaciom. Obok ks. Zinka tytuł otrzymał prawnik Rafał Lemkin i świadek ludobójstwa Ormian Armin T. Wegner.

Czytaj więcej...

Kaziuki po litewsku

Zapraszamy na Kaziukowy Kiermasz i koncert gości z Litwy! Niedziela 4 marca godz. 12.00 Gminny Ośrodek Kultury w Gietrzwałdzie. W programie m.in. występ zespołu Rudomianka z Litwy.

Czytaj więcej...

Informacje o dotacjach z UE

14 marca o godz.13.00 w Starostwie Powiatowym w Olsztynie odbędzie się spotkanie informacyjne dotyczące naborów i warunków wsparcia ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Warmińsko-Mazurskiego na lata 2014-2020.

W programie spotkania między innymi:

  • Fundusze wspierające powrót, lub wejście na rynek pracy, osób sprawujących opiekę nad dziećmi do lat 3
  • Środki na aktywne i zdrowe starzenie się
  • Fundusze na profilaktykę raka szyjki macicy

Podczas spotkania można będzie skorzystać z konsultacji z przedstawicielami jednostek wdrażających ww. środki w ramach RPO WiM 2014–2020 oraz Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich.

Osoby zainteresowane proszone są o potwierdzenie udziału do 8 marca, tel. 89 521 -05- 41, ipr@powiat-olsztynski.pl

Więcej informacji TUTAJ

Zagrożenie afrykańskim pomorem świń

Rolniku – hodowco trzody chlewnej!

1 marca 2018 r. wejdzie w życie rozporządzenie Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi w sprawie środków podejmowanych w związku z wystąpieniem afrykańskiego pomoru świń / Dz. U. z 2018 r., poz. 360 /.

Zagrożenie wystąpienia afrykańskiego pomoru świń w powiecie olsztyńskim jest bardzo wysokie a nakazy i zakazy będą ściśle egzekwowane przez Inspekcję Weterynaryjną. Stąd zainteresowanych rolników prosi się o zapoznanie z załączonym pismem oraz ulotką Powiatowego Lekarza Weterynarii w Olsztynie i przestrzeganie określonych nakazów i zakazów.

Ulotka

Rozporządzenie Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 9 lutego 2018 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie środków podejmowanych w związku z wystąpieniem afrykańskiego pomoru świń

Podkategorie

azbest

facebook logo

ludki 250

TELEFON ALARMOWY
500 804 600

 

SMS OD GMINY
799 448 105

w treści wpisz nazwę sołectwa
(bez polskich znaków)

BIP

nkgt-web-banner-01

mguide

Urząd Gminy w Gietrzwałdzie - All Rights Reserved
GIETRZWAŁD - GMINA PEŁNA CUDÓW
2012 © szatko