Ostatnie komunikaty:

Wt
Cze
26
2018
26 czerwiec 2018
Wt
Cze
26
2018
Cz
Cze
07
2018
Śr
Cze
06
2018

dotacja

Oferta specjalna!

Cudowny zakątek Warmii!
Wspaniała okolica:
cisza, spokój!

15 minut samochodem
do centrum Olsztyna!

>>Sprawdź aktualną ofertę<<

emapa

Korzystamy z dofinansowania…

WFOSiGW-z-napisem-200px

„Uporządkowanie gospodarki
wodno-ściekowej
w Gminie Gietrzwałd etap I”

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Polityka Prywatności   

Serwis nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w plikach cookies.
    Pliki cookies (tzw. ciasteczka) stanowią dane informatyczne, w szczególności pliki tekstowe, które przechowywane są w urządzeniu końcowym Użytkownika Serwisu i przeznaczone są do korzystania ze stron internetowych Serwisu. Cookies zazwyczaj zawierają nazwę strony internetowej, z której pochodzą, czas przechowywania ich na urządzeniu końcowym oraz unikalny numer.
    Podmiotem zamieszczającym na urządzeniu końcowym Użytkownika Serwisu pliki cookies oraz uzyskującym do nich dostęp jest operator Serwisu.
    Pliki cookies wykorzystywane są w celu:    1) Dostosowania zawartości stron internetowych Serwisu do preferencji Użytkownika oraz optymalizacji korzystania ze stron internetowych; w szczególności pliki te pozwalają rozpoznać urządzenie Użytkownika Serwisu i odpowiednio wyświetlić stronę internetową, dostosowaną do jego indywidualnych potrzeb    2) Tworzenia statystyk, które pomagają zrozumieć, w jaki sposób Użytkownicy Serwisu korzystają ze stron internetowych, co umożliwia ulepszanie ich struktury i zawartości    3) Utrzymanie sesji Użytkownika Serwisu (po zalogowaniu), dzięki której Użytkownik nie musi na każdej podstronie Serwisu ponownie wpisywać loginu i hasła
    W ramach Serwisu stosowane są następujące rodzaje plików cookies:    1) niezbędne pliki cookies, umożliwiające korzystanie z usług dostępnych w ramach Serwisu, np. uwierzytelniające pliki cookies wykorzystywane do usług wymagających uwierzytelniania w ramach Serwisu    pliki cookies służące do zapewnienia bezpieczeństwa, np. wykorzystywane do wykrywania nadużyć w zakresie uwierzytelniania w ramach Serwisu;    2) wydajnościowe pliki cookies, umożliwiające zbieranie informacji o sposobie korzystania ze stron internetowych Serwisu    3) funkcjonalne pliki cookies, umożliwiające zapamiętanie wybranych przez Użytkownika ustawień i personalizację interfejsu Użytkownika, np. w zakresie wybranego języka lub regionu, z którego pochodzi Użytkownik, rozmiaru czcionki, wyglądu strony internetowej itp.;    4) reklamowe pliki cookies, umożliwiające dostarczanie Użytkownikom treści reklamowych bardziej dostosowanych do ich zainteresowań.
    W wielu przypadkach oprogramowanie służące do przeglądania stron internetowych (przeglądarka internetowa) domyślnie dopuszcza przechowywanie plików cookies w urządzeniu końcowym Użytkownika. Użytkownicy Serwisu mogą dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących plików cookies. Ustawienia te mogą zostać zmienione w szczególności w taki sposób, aby blokować automatyczną obsługę plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej bądź informować o ich każdorazowym zamieszczeniu w urządzeniu Użytkownika Serwisu. Szczegółowe informacje o możliwości i sposobach obsługi plików cookies dostępne są w ustawieniach oprogramowania (przeglądarki internetowej).
    Administrator Serwisu informuje, że ograniczenia stosowania plików cookies mogą wpłynąć na niektóre funkcjonalności dostępne na stronach internetowych Serwisu.
   Ważne!

Katalog Cudów

Rozpoczynamy przygotowania do stworzenia Katalogu Cudów.
Będzie to publikacja, w której chcemy zaprezentować wszystko to, co wartościowe i wyjątkowe w naszej gminie. Gietrzwałd to gmina pełna cudów. Obok cudu objawień możemy pochwalić się także innymi cudami, takimi jak ciekawe zabytki, dziedzictwo kulturowe i przyrodnicze Warmii i Mazur.

Czytaj więcej...

Pokolenia na wyjazdach

Choć są to wakacje Zespół Śpiewaczy „Pokolenia” z Biesala nie próżnuje. 2 lipca wziął udział w „Festiwalu Kultur” organizowanym w Centrum Edukacji i Kultury w Olsztynie, zajmując 3 miejsce!  Udział w festiwalu brało 20 zespołów z różnych stron woj. warmińsko- mazurskiego.

A już 14 lipca pieśniarki z Biesala wystąpią podczas znanej i lubianej imprezy naszego regionu, czyli na Zlocie Miłośników Aniołów w Aniołowie.  Wspólnie z zespołem do Aniołowa jedzie 55 osób z różnych miejscowości naszej gminy.

Informację nadesłała Teresa Przyczyna

Mistrzostwa Świata

Urząd Gminy w Gietrzwałdzie serdecznie zaprasza na Mistrzostwa Świata Dziesięciolatków w Piłce Nożnej.

Czeka nas moc emocji!

Rocznica poświęcenia Kościoła w Łęgutach

W niedzielę 20 maja odbędą się obchody 280 rocznicy poświęcenia Kościoła Ewangelickiego w Łęgutach.

Zapraszamy serdecznie w imieniu organizatorów oraz Księdza Proboszcza, który wraz z parafianami dołożył wiele wysiłku w organizację tego dnia. Jan Kasprowicz Wójt Gminy Gietrzwałd objął obchody tej wyjątkowej rocznicy Patronatem Honorowym.

Dzień Flagi

Mamy zaszczyt zaprosić Państwa na IV piknik patriotyczny z okazji –Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej, który odbędzie się w Naterkach 2 maja 2018 roku o godz. 12.00.

Czytaj więcej...

Magiczne wsie

Starostwo Powiatowe w Olsztynie zaprasza serdecznie na spotkanie autorskie z Izabelą Lewandowską i Edwardem Cyfusem, autorami przewodnika historyczno-kulturowego "Magiczne wsie Południowej Warmii".

W książce znajdziecie Państwo również ciekawostki dotyczące naszej gminy.

Wesele

Wspaniały Teatr Bez Nazwy zaprasza Państwa serdecznie w niedzielę 22 kwietnia 2018r. na sztukę Stanisława Wyspiańskiego "Wesele". Spektakl odbędzie się w Gminnym Ośrodku Kultury w Gietrzwałdzie o godzinie 18.00.

 

Ostatnie pożegnanie

XI edycja ARTYSTĄ BYĆ

Już niedługo coroczne muzyczne wydarzenie – Międzyszkolny Konkurs „ARTYSTĄ BYĆ”. Trwa nabór do jedenastej edycji. Zgłoszenia są przyjmowane w NIEPRZEKRACZALNYM TERMINIE do 5 maja 2018 r.

Czytaj więcej...

Wiosenne koncertowanie

Kolejny emocjonujący weekend w gietrzwałdzkim GOKu.

6 kwietnia (piątek) Spotkanie  z Bardem podczas którego Krzysztof Lewandowski wyśpiewa utwory Marka Grechuty.

A już w sobotę 7 kwietnia tradycyjny koncert młodych talentów "Dajcie Nam Skrzydła" z gościnnym występem Oli Certy i Magdaleny Lobert. Koncert organizowany przez Janusza Sendelę w tym roku doczekał się swojej V edycji. Serdecznie zapraszamy.

Dzień Sołtysa

Naszym wspaniałym mieszkankom

"Powroty" w GOKu

"Spotkania z Bardem" powracają do Gminnego Ośrodka Kultury w Gietrzwałdzie. Najbliższy koncert już w sobotę 3 marca o godz. 19.00. Wstęp: 15 zł.

Siatkówka w gminie kwitnie

"Zespół z Gietrzwałdu powoli myślami jest przy barażach o II ligę" pisze sport.egit.pl. I trudno się dziwić skoro młoda drużyna reprezentująca Gietrzwałd zalicza zwycięsto za zwycięstem. W ostatni weekend zespół pokonał na wyjeździe 3:0 Pałac Kamieniec (18:25, 20:25, 22:25). W sobotę 24 lutego o godz. 17:30 KPS zagra na gietrzwałdzkiej sali z Cresovia Górowo Iławeckie, która także walczy o udział w barażach. Liczymy na kibiców! W planach jest też sparing z II-ligowym AZS-em UWM.

KPS Gietrzwałd to: Adam Jan Awiżeń, Michał Bajor, Tomasz Biryło, Paweł Borkowski, Karol Burakiewicz, Krystian Chełchowski, Maciej Dziuba, Rafał Gnatowski, Adam Kapelański, Jarek Karpiński, Marek Kurmin, Tomek Leik, Łukasz Mokrski, Mateusz Olbryś, Krzysztof Rawski, Mateusz Romankiewicz, Arkadiusz Truskowski, Grzegorz Uziałło, Leszek Wójcik, Bartosz Zaborowski. Trenerem jest Maciej Rejzner a Prezesem Klubu Magda Gago.

Zachęcamy do śledzenia i wspierania chłopaków na Facebooku @KPS.Gietrzwald

WOŚP zagra w Biesalu

Jak co roku w Biesalu zagra Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Spotkamy się 14 stycznia (niedziela) w domu kultury. Start godz. 16.00. A przed nami cała moc atrakcji. Wystąpią między innymi: Chór ZSP w Biesalu, Zespół Pokolenia, Zespół Warmia, dzieci z zespołu tańca ludowego oraz zespół Mega Jump z Ostródy. Na hojnych licytujących czeka wiele atrakcyjnych fantów! Są to obrazy, koszulki okolicznościowe WOŚP, książki, koszulka Mameda Khalidova, Magdaleny Duhnik i Marcina Łukaszewskiego, TEAMU HYUNDAI - DANIEL SORDO, Expres do kawy Krups, kalendarze oraz ciasta i potrawy domowe. W tym roku WOŚP zagra już 26 koncert. Tym razem dla wyrównania szans w leczeniu noworodków. Organizatorami wydarzenia są Wiejski Dom Kultury w Biesalu, Stowarzyszenie Przyjaciół Biesla,  Rada Sołecka w Biesalu i Ochotnicza Straż w Biesalu.

Zapraszamy!

Pożegnanie

Z przykrością i smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci pani Anny Wajdy. Mieszkanki Gronit, która wyróżniała się swoją aktywnością społeczną. Była jedną z założycieli Stowarzyszenia „Garian” w Gronitach i chętnie angażowała się w różne lokalne inicjatywy. Będziemy wspominali niezwykłą energię Pani Ani i uśmiech, który tak często gościł na jej twarzy. Rodzinie i bliskim składamy wyrazy głębokiego współczucia.

Pociąg "Gietrzwałd" pełen cudów

Pociągiem „Gietrzwałd” do Inowrocławia. 19 stycznia w piątek chcemy wspólnie przejechać się pociągiem, który w konkursie zyskał ten piękny przydomek „Gietrzwałd”. W tę wyjątkową podróż wybiorą się radni, wójt i przedstawiciele gminnych jednostek, urzędu oraz sołtysi. W czasie podróży zaplanowane oficjalne i symboliczne zamknięcie sesji Rady Gminy, która rozpocznie się dzień wcześniej. Zapraszamy i zachęcamy do udziału w akcji także mieszkańców!

Czytaj więcej...

Życzenia

Wesołych Świąt w gminie pełnej cudów!

Choinka pełna cudów

Z radością zapraszamy na uroczyste dekorowanie wspólnej choinki, która rozbłyśnie przy Sanktuarium Matki Bożej Gietrzwałdzkiej w czwartek 21 grudnia o godzinie 13.30. Zachęcamy do udziału w świątecznym spotkaniu i do wspólnego zdobienia pachnącego drzewka. Spotkajmy się na tę krótką choćby chwilę i razem udekorujmy choinkę naszymi marzeniami, pragnieniami i życzeniami. Niech choinka pełna świątecznych cudów rozbłyśnie nam w sercach.

Świątecznie w Gietrzwałdzie

Tym razem na artystyczne (i nie tylko) emocje zapraszają uczniowie, dyrektor i nauczyciele Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Gietrzwałdzie. Już 19 grudnia we wtorek w sali gimanstycznej gimnajzum w Gietrzwałdzie odbędzie się spektakl słowno-muzyczny pt. "Boże Narodzenie mimo wszystko". Start o godz. 17.00. Liczymy na Państwa obecność!

VII Turniej 100-latków

Siatkarski Turniej 100-latków to już tradycja! I bynajmniej nie chodzi tu o stuletnich siatkarzy a o 3-osobową drużynę, której członkowie wspólnie powinni mieć minimum 100 lat.Turniej odbędzie się 2 grudnia na sali gimnastycznej przy gimnajzum o godzinie 9.30. Zapisy do 26 listopada u Adama Wiśniewskiego tel. 696 443 036

Obchodzimy Narodowe Święto Niepodległości

Już w sobotę 11 listopada obchodzić będziemy Narodowe Święto Niepodległości. Z tej okazji czekają na nas dwa interesujące wydarzenia. Tradycyjny VII Gietrzwałdzki Bieg Niepodległości (amfiteatr godz. 9.30) i spektakl słowno-muzyczny pt. "Pociąg do wolności" przygotowany przez uczniów i nauczycieli naszego gimnazjum - sala gimnastyczna godz. 17.00.

Uwaga silny wiatr

wiatr

Aż do 90 km/h może wynieść prędkość podmuchów wiatru w ciągu najbliższych dni! Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega przed prognozowanym wystąpieniem silnego wiatru na obszarze całego kraju od 28-31 października! Średnia prędkość wiatru może wynosić od 30 do 45 km/h, w porywach nawet do 90 km/h. Niesprzyjające warunki atmosferyczne stwarzają duże zagrożenie dla osób, które szczególnie w czasie zbliżających się świąt Wszystkich Świętych chcą odwiedzić groby najbliższych. Prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności. Przy prognozowanej sile wiatru drzewa oraz gałęzie mogą ulec złamaniu, co stanowić może zagrożenie życia i zdrowia odwiedzających cmentarze, jak i również uszkodzenie nagrobków.

azbest

facebook logo

ludki 250

TELEFON ALARMOWY
500 804 600

 

SMS OD GMINY
799 448 105

w treści wpisz nazwę sołectwa
(bez polskich znaków)

BIP

nkgt-web-banner-01

mguide

Urząd Gminy w Gietrzwałdzie - All Rights Reserved
GIETRZWAŁD - GMINA PEŁNA CUDÓW
2012 © szatko